East Anglian League

Results:-2004  2003  2002

2004
Colchester 25/4/04
UNDER 13 GIRLS - 4th
l stocking 70H 14.9, 100 14.8
n mealing HJ 1st 1.30
k rixon HJ 1.15, 800 2.47.4, 200 30.9
i sharp SP 4.62
c welbourn SP 4.25, LJ 3.22
e boroughs 800 2.57.4
v addison LJ 3.26
j fisher JT 9.03, 200 30.9
j pike 100 16.4
r branch 1500 6.54.3
e oriordon 1500 7.20.9

UNDER 15 GIRLS - 2nd
s ansell 75H 17.4, HJ 1.20
j reason 75H 17.4
g malster HJ 1.25, SP 5.99, LJ 1st 5.10, DT 16.98, 200 1st 27.5, JT 9.99
k wood 800 2.37.0
a simpson 800 2.49.9
a woby 100 1st 13.4, JT 9.00
l taylor SP 5.51, 200 28.2
k ratcliff LJ 4.42
k searly DT 15.73

Ladies - 3rd
l rickard TJ 8.63, JT 16.28, HJ 1.30, SP 8.00, DT 1st 27.40
b welbourn 800 2.30.4, JT 10.81, 200 28.2
h arbon 800 2.43.4, SP 5.28, DT 18.67
m sadler 100 1st 12.7, 200 1st 25.6
a kately 100 13.7, LJ 1.31
l bretherton LJ 4.06
w sealey 1500 6.03.9
e welbourn 1500 6.26.0

UNDER 13 BOYS - 4th
s rose LJ 4.50, 100 14.3, 200 29.9
m hadrell LJ 3.95, 100 14.3
j bird 1500 5.06.0

UNDER 15 BOYS - 2nd
m holbrook TJ 1st 11.08
n hanley TJ 10.99, HJ 1st 1.55, LJ 4.15
j patel 80H 16.1, HJ 1.40, JT 19.74
a dixon 80H 14.5, LJ 4.59
e palmer 800 2.31.0
r graham 800 2.48.1
j small DT 24.49, JT 1st 35.56, SP 10.40
l bolukbasi DT 21.41, 100 13.3
h fisk 100 13.0, 200 26.6
j syers SP 6.78
n speed 200 26.6

UNDER 17 MEN - 5th
t love LJ 4.61, 400 58.9
d palmer 800 2.25.2
r ansell 100 12.1, 200 1st 24.7
c pattle 100 12.6, TJ 9.34
g pattle TJ 10.10

Senior men - 1st 
c snook HT 1st 44.34, SP 8.29, 800 3.0406, 100 16.4, 400 55.0, DT 28.18, JT 19.67
b clark HT 29.21, 100H 22.0
n gillingham SP 5.94, 100H 22.0, 800 2.41.1, 100 12.1, DT 12.93, HJ 1.50, 200 24.0
t barnes LJ 5.82
b hanley LJ 5.14, TJ 10.52
d scurrell 400 52.7, 200 24.0
l rutter 3000 9.59.8
m fuller HJ 1.70, TJ 11.48
j bernard JT 30.13


back to top

2003
Bury St Edmunds & Norwich 

Bury St Edmunds, 8th June 2003
UNDER 13 GIRLS - 3rd
l rutter 100 14.2, LJ 3.70 
j harral 200 28.7, 70H 12.3, HJ 1.20
j lockwood 100 14.2, 200 30.1, SP 3.99
a simpson 800 2-48.0
s ansell 800 3-12.0, 200 NS 32.7
s nixon LJ 4.24, 200 NS 30.7
e morrison HJ 1.20, SP 5.65 
c welbourn LJ NS 2.69, 100 NS 16.4
v addison 200 NS 36.0

UNDER 15 GIRLS - 1st
n sadler 100 1st 12.4, 200 1st 25.4
s tippett 100 13.2, 75H 12.5, LJ 4.21
l taylor 200 27.3, HJ 1.30
r wood 800 2-24.9
d laplin 800 2-50.9
b welbourn 1500 5-35.7, SP 4.97, 200 NS 27.9 
v fisher LJ 3.42
b moorecroft HJ 1.35
g malster SP 5.41, DT 13.29, 100 NS 14.7, LJ NS 3.79, 200 NS 29.8
s jones DT 10.24, JT 8.06
e strathcole JT 9.63
h manning 200 NS 28.5

UNDER 17 GIRLS - 2nd
t double 100 12.8, 200 26.7, LJ 3.31
e beckett 100 13.3, 200 27.6, JT 15.54
k thorndyke 300 48.2, TJ 9.71 
h arbon 1500 5-46.5
h todd 80H 13.4, 1st LJ 4.46, JT 1st 23.97
k fuller 80H 14.2, TJ 1st 9.62, SP 8.00
s powell SP 14.80, DT 14.80

Snr Women - 3rd
l morgan 100 1st 12.8
l o'dell 1500 1st 5-06.1
a wilson LJ 4.20, SP 1st 11.40, DT 28.3, JT 27.40
l rickard LJ 4.06, HJ 1.25, SP 8.65, DT 24.26, JT 19.55

UNDER 13 BOYS - 3rd
h fisk 100 13.0, 200 1st 27.2, SP 7.17
s hurren 100 14.6, 200 31.0
e palmer 800 2-44.2
a major 1500m 6-25.0, LJ 2.85
j moore HJ 1.20, 75H 14.2, 100 NS 15.5
j patel 75H 14.5, HJ 1.30, SP 5.60
s doran LJ 4.25, 75H NS 16.6, 100 NS 15.4
r graham 100 NS 15.8, 200 NS 32.2
s lewis HJ NS 1.20

UNDER 15 BOYS - 2nd
g pattle 100 13.0, HT 18.87, 200 NS 27.1
n sheridan 100 13.9
l jones 200 26.6
c pattle 200 26.5, SP 5.96, 400 NS 61.6
m bailey 800 2-25.3, TJ 10.22
t taylor 800 2-55.6, 1500 5-57.7
s osborne 1500 5-09.5
a dixon 80H 17.5, 100 NS 14.2, HJ NS 1.10
a irvine LJ 5.08
n hanley LJ 4.68, HJ 1.40
j dore 400 60.6, HJ 1.30
l smith 400 1st 56.7, TJ 1st 11.03, JT 27.97
t stewart SP 7.24, DT 16.95, HT 11.79
f abbott 400 NS 59.7, 200 NS 27.8
a childs 200 NS 30.7

UNDER 17 MEN - 2nd
r dini 100 12.4
r ansell 100 12.2, 200 25.6
m byam 200 24.6, HJ 1.50, SP 7.78
l hunt 400 56.6, TJ 10.73
g welton 400 58.2, HJ 1.40, JT 5.25
m harrison 800 2-19.8, 1500 5-07.5
r kersey Hurdles 16.3, 100 NS 12.7
d green LJ 1st 6.59
b hanley TJ 11.30, DT 18.80
m dickenson DT 17.30, JT 1st 39.27

Senior men - 2nd
t graham 100 11.5
d scurrell 100 12.2, 200 24.7, 400 53.0
l bowker 400 55.9, 200 NS 25.8
n gillingham 200 24.5, LJ 5.75, HJ 1.50, TJ 10.62, 800 NS 2-12.7
l rutter  800 2-03.2, TJ 12.44
m fuller 800 2-09.5, HJ 1.60
r simpson 3000 11-00.8
c childlow 3000 11-35.1
j bernard LJ 1st 6.75, SP 8.33
m bennett SP 7.64
k churchyard DT 19.15, JT 34.45, HT 16.06
t fuller DT 17.09
p smith 400 NS 57.5, 200 NS 26.4
p willcox 200 NS 27.3

Match result:
Norwich	61, Ipswich 54, West Suffolk 48, Cochester & T 44, Braintree 25



Norwich, 27th April 2003  	
UNDER 13 BOYS - 2nd
j moore 100 14.9, HJ 1st 1.37, 75H 16.3
s doran 100 15.9, 75H 16.5
r graham 200 33.3, LJ 4.02, 100 NS 16.6
m harral 200 32.4, LJ NS 3.69, 100 NS 15.5
a major 1500m 6-05.9
s hurren LJ 3.58, 100 NS 15.4 
g haylor HJ 1.10, 75H NS 16.2, 100 NS 15.9

UNDER 15 BOYS - 2nd
g pattle 100 13.7, 200 28.7, HT 1st 16.17
a dixon 100 15.1, 80H 16.5, LJ NS 4.58
c pattle 200 27.3, SP 5.53, 100 NS 13.3
l smith 400 1st 59.1, TJ 10.59, JT 1st 30.44
p shaw 400 77.3, TJ 7.82, 100 NS 16.2
t taylor 1500 5-42.8 
n hanley LJ 1st 5.36, HJ 1.40, 100 NS 13.6
m staak LJ 3.33, TJ NS 7.77

UNDER 17 MEN - 2nd
b hanley 100 12.3, LJ 4.84, TJ 11.24
r ansell 100 12.5, 200 26.9
d green 200 25.3, LJ 1st 6.85
p brown 400 62.4, SP 4.59
m harrison 800 2-24.8, 1500 5-06.7
l hunt 800 2-50.5, TJ 10.39
g welton 1500 5-23.7
p ormston 100H 20.0, HJ 1.20, DT 19.45
c bullard HJ 1.55, SP 11.21, JT 38.66
m dickenson DT 18.05, JT 1st 38.95, HT 19.99

Senior men - 3rd
n gillingham 100 12.5, 200 25.8, 400 55.2, 110H 21.2, HJ 1.50, LJ 5.26, TJ 10.86, SP 3.96, DT 12.44
p smith 100 13.6, 200 28.4, 400 59.8, SP 6.58, JT 17.35
l rutter  800 2-06.6, 3000 10.59.0, LJ 4.24, TJ 10.64
m fuller 800 2-07.5, 3000 11.03.4, HJ 1.60, LJ 5.18, TJ 11.13, HT 11.00, JT 34.39
t fuller DT 17.53

UNDER 13 GIRLS - 2nd
l rutter 100 15.1, LJ 3.68 
j harral 100 15.0, 200 30.9, 70H 13.2
c webb 200 32.6, 70H 13.3, 800 3-02.4, SP 5.09
c welbourne LJ 3.12, 100 NS 16.3
e morrison HJ 1.25, SP 5.09 
j lockwood 100 NS 14.4, 200 NS 31.0
s nixon 200 NS 30.0

UNDER 15 GIRLS - 2nd
r mayo-jennings 100 1st 13.7, 200 1st 28.3
l taylor 100 13.7
a hoby 200 29.5
i moorecroft 800 2-57.8
s james 800 3-11.3, JT 6.30
k pinder 1500 6-15.5, DT 13.79
g malster LJ 1st 3.96, HJ 1.05, SP 5.40
k barker LJ 3.96
b morecroft HJ 1.37
s hazlewood SP 4.55, 100 NS 15.3
j malster DT 10.42
e strathcote JT 9.30, LJ 3.52 
c cordy 100 NS 14.6, 200 NS 29.8

UNDER 17 GIRLS - 2nd
h todd 100 13.9, DT 22.75
e beckett 100 14.0, 200 28.6
n sadler 200 1st 26.4
k fuller 80H 13.6, TJ 1st 9.39
k brinkley 80H 15.2, HJ 1st 1.50, JT 14.41

Snr Women - 4th
l morgan 100 13.0, LJ 4.38, TJ 8.98, JT 8.69
s plumb 200 29.2, 400 65.2, SP 7.10

Match result:
Norwich	61, Ipswich 52.5, NVH 39.5, Waveney 31, GYDAC 30, Diss 27, Breckland 16 


back to top

2002
Bury(Final), Norwich, St Ives, Colchester & Norwich  

Venue:Bury	FINAL				22nd September 2002 	
UNDER 13 GIRLS - 3rd
j higgins 100 A 2nd 13.8, 200 A 2nd 29.1, HJ B 4th 1.20
c cordy 100 B 3rd 14.5
l taylor 200 B 1st 28.5, LJ A 2nd 4.45
r wood 800 A 4th 2-45.6
c webb 70H B 4th 13.3, 800 B 6th 3-02.1
j harral 70H A 3rd 13.0, SP B 7th 4.18
m kislake LJ B 1st 4.36, SP A 6th 5.71, HJ A 4th 1.30
Relay 4x100 3rd 56.8

UNDER 15 GIRLS - 2nd
n sadler 100 A 1st 12.8, 200 A 1st 25.6
e beckett 100 B 1st 13.3, 200 B 1st 27.1, JT B 2nd 14.65
b welbourn 800 A 4th 2-32.8
s tippett 75H A 1st 12.5, LJ A 1st 4.75
k fuller 75H B 2nd 13.2, SP A 2nd 7.98, DT B 1st 20.85
l rogers LJ B 4th 4.23, SP B 4th 6.04, HJ B 5th 1.25
h todd HJ A 4th 1.35, DT A 4th 22.33, JT A 4th 19.47 
Relay 4x100 1st 52.4

UNDER 17 GIRLS - 4th
l morgan 100 A 1st 12.8, 200 B 1st 27.3, TJ A 6th 9.08
t double 100 B 2nd 13.0, 200 A 2nd 26.5, LJ B 1st 4.67
k brinkley 300 A 4th 44.3, HJ A 1st 1.55, 80H A 3rd 14.9
d hempel 300 B 2nd 44.7, LJ A 2nd 4.94, SP A 2nd 9.09
h arbon 800 A 5th 2-42.9, 1500 A 5th 5-30.6, JT A 6th 7.95
s powell TJ B 3rd 8.08, SP B 4th 6.24, DT A 7th 16.83
Relay 4x100 2nd 53.5

Snr Women - 8th
l rickard 100 A 6th 14.3, TJ A 4th 8.58, DT A 4th 25.56
s plumb 200 A 4th 27.9, 400 A 5th 63.3, SP A 6th 7.13
l anderson 1500 A 4th 5-32.4

UNDER 13 BOYS - 6th
k woodby 100 A 3rd 13.5, 200 A 4th 29.1
n hanley 100 B 2nd 14.4, LJ A 2nd 4.64, HJ B 3rd 1.25
s osborne 800 A 4th 2-28.6
t mccarthy 75H A 5th 15.2, HJ A 3rd 1.30, LJ B 1st 4.29
Relay 4x100 3rd 57.7
 
UNDER 15 BOYS - 5th
d green 100 A 1st 11.9, 200 A 2nd 23.9, LJ A 1st 6.34
s welton 100 B 3rd 13.02, 200 B 3rd 26.1, 400 B 2nd 57.1
l hunt 400 A 2nd 58.4, TJ A 4th 10.44
k cockerill-carden 800 A 7th 2-52.8
r harrington 1500 A 6th 5-02.8, Sp B 3rd 7.20
r kersey 80H A 4th 13.4, LJ B 5th 4.68, TJ B 2nd 10.08
m byam HJ A 4th 1.50, SP A 6th 7.99
g perkins DT A 4th 24.91, JT B 4th 22.45
j hicks DT B 2nd 22.30, JT A 6th 25.63, HT A 6th 15.56
Relay 4x100 2nd 50.4
UNDER 17 MEN - 3rd
b higgins 100 A 3rd 11.5, 400 A 2nd 53.3
r jarvis 100 B 5th 12.9, 200 B 6th 26.7, 100 H A 5th 17.9
s foster 200 A 3rd 23.6, 400 B 1st 53.3
k churchyard 800 A 6th 2-27.2, SP B 3rd 8.39, JT B 2nd 25.08
l farris 800 B 4th 2-29.3, LJ B 3rd 4.86, TJ B 3rd 9.61
p ormston 100H B 3rd 19.6, HJ B 4th 1.40
b hanley  LJ A 4th 5.31, TJ A 5th 11.21 
c bullard HJ A 5th 1.50, JT A 2nd 38.07, HT B 2nd 20.95
m bennet SP A 5th 10.08, DT B 3rd 21.62
s stannard DT A 4th 29.12, HT A 2nd 33.79
Relay 4x100 4th 48.6 

Senior men - 2nd
t graham 100 A 2nd 11.6
n gillingham 100 B 1st 11.8, 200 A 4th 24.4, 400 A 2nd 53.4, 110H A 4th 21.3
c chudlow 200 B 26.8, 400 B 4th 55.1
l rutter  800 A 4th 2-06.0, TJ A 5th 11.47
m fuller 800 B 2nd 2-06.1, HJ B 3rd 1.50, LJ B 4th 5.18, TJ B 3rd 11.13, HT B 4th 11.00
s hicks 3000 A 4th 10-01.2, SP B 5th 6.78
i ling 3000 B 2nd 10-07.1, SP A 7th 7.71, DT B 7th 17.02, HT A 6th 15.27
j bernard HJ A 4th 1.60, LJ A 1st 7.11, DT A 6th 22.64, JT B 5th 29.60 
c mcmanus JT A 2nd 47.09
Relay 4x100 3rd 47.3
Venue:Norwich	Div: 					11th August 2002 	
Match result: 2nd

UNDER 13 GIRLS - 2nd
j higgins 100 A 2nd 14.3, HJ A 2nd 1.20
c cordy 100 B 2nd 14.6, 200 A 30.5
l taylor 200 B 1st 29.5, LJ NS 4.33
r wood 800 A 4th 2-51.9
d aplin 800 B 3rd 3-04.5
j harral 70H A 2nd 14.0
c webb 70H B 2nd 15.6, 800 NS 3-03.5, 200 NS 34.1
m kislake LJ A 4.01, SP B 1st 6.33
l rutter LJ B 2nd 3.72, 100 NS 15.1
s moore SP A 1st 6.67
m cotterill-carden LJ NS 2.74
a kavanagh LJ NS 3.48
m kisjan 100 NS 14.8
d aplin 100 NS 16.4
a neverem 100 NS 16.8
j mawau 200 NS 31.1
Relay 4x100 2nd 59.1

UNDER 15 GIRLS - 2nd
n sadler 100 A 1st 12.9
e beckett 100 B 1st 14.0, 200 A 1st 28.5, JT B 3rd 11.79
k barker 200 B 1st 29.1, LJ NS 4.46
b welbourn 800 A 2nd 2-35.8, 200 NS 28.9
v boother 800 B 2nd 2-54.6
s tippett 75H A 1st 12.5, 100NS 13.6
k fuller 75H B 1st 13.2, SP A 2nd 8.55, DT A 4th 17.79
l rogers SP B 4th 6.63
h todd HJ A 3rd 1.30, DT B 2nd 16.85, JT A 3rd 18.56 
d cox 100 NS 13.7, LJ NS 4.37
r jennings 100 NS 13.9, 200 NS 28.5
h boother LJ NS 3.92 
Relay 4x100 1st 52.1

UNDER 17 GIRLS - 1st
t double 100 A 2nd 12.8, 200 A 3rd 27.2, LJ B 2nd 4.18
l morgan 100 B 1st 12.8, 200 B 1st 27.8, LJ A 4th 4.41
k brinkley 300 A 1st 44.7, HJ A 2nd 1.50, TJ A 1st 8.88
s morris 300 B 1st 47.9, 80H A 2ns 14.2, HJ B 1st 1.25
h arbon 800 A 3rd 2-40.7, 1500 A 2nd 5-31.6, DT B 1st 14.21 
s powell TJ B 1st 8.44, JT B 1st 7.30
l hicks SP A 1st 6.01, DT A 2nd 17.21, JT A 2nd 17.90
Relay 4x100 1st 52.2

Snr Women - 2nd
l rickard 100 A 4th 14.6, LJ A 3rd 4.44, HJ A 2nd 1.25, TJ A 3rd 8.85, SP A 2nd 8.28
s plumb 200 A 2nd 28.5, 400 A 1st 63.1, SP B 1st 7.12
l anderson 1500 A 2nd 5-28.3
m shirley 1500 B 1st 5-32.9
e lassus DT A 2nd 18.98, JT A 2nd 22.41
v tunaley DT B 2nd 15.27, JT B 1st 9.28

UNDER 13 BOYS - 2nd
l jones 100 A 1st 14.0, 200 A 1st 28.9, SP A 1st 7.72
k woodby 100 B 1st 13.4, 200 B 1st 28.5
j hollis 800 A 5th 2-55.5, LJ NS 3.55
s osborne 1500 A 1st 5-15.2
j moore 75H A 3rd 15.7, 100 NS 15.7
t mccarthy 75H B 1st 15.8, HJ B 1st 1.25
n hanley LJ A 1st 4.40, HJ A 2nd 1.30
t dawes LJ B 2nd 3.90, 100 NS 15.3
j sheppard SP B 2nd 5.66
Relay 4x100 1st 58.7 

UNDER 15 BOYS - 2nd
d macresson 100 A 2nd 12.4, 200 A 2nd 25.3, LJ A 2nd 5.35
j dore 100 B 2nd 13.5
c pattle 200 B 3rd 28.6, SP A 4th 5.21
s dawes 400 A 1st 57.0
l hunt 400 B 1st 58.3, TJ A 3rd 10.85
l smith 800 A 5th 2-23.9, JT A 2nd 30.33
k cockerill-carden 800 B 3rd 2-30.7
r kersey 80H A 2nd 13.9, TJ B 2nd 9.12, 100 NS 13.8
m stalk LJ B 5th 3.42
j keveren HJ A 3rd 1.40
j hicks HJ B 2nd 1.30, HT A 2nd 15.63, JT NS 29.60
g pattle SP B 3rd 4.68, 200 NS 28.7
g perkins DT A 1st 22.65, JT B 1st 22.71
a irvine DT B 1st 19.58, SP NS 8.42, 100 NS 13.1
c nunn 100 NS 13.8, 200 NS 28.4
m nijhawar 100 NS 14.4
Relay 4x100 1st 51.0

UNDER 17 MEN - 2nd
d green 100 A 2nd 11.9, 200 A 2nd 24.6, LJ A 2nd 5.88
m bennett 400 A 3rd 58.8
p brown B 2nd 68.9
l farris 800 A 4th 2-38.1, TJ B 1st 10.42
p ormston 100H A 3rd 20.6, HJ B 2nd 1.20
c bullard 100H B 2nd 20.6, HJ A 2nd 1.60, JT B 1st 38.75
b hanley LJ B 1st 4.94, TJ A 2nd 10.96, 100 NS 13.1
l smith SP A 3rd 10.20, DT A 3rd 28.52, HT A 1st 25.55
k churchyard SP B 2nd 8.15, DT B 1st 23.71, JT A 1st 40.26
m hart HT B 1st 4.58
a lavender 200 NS 25.5
Relay 4x100 3rd 46.4

Senior men - 1st
c johnson 100 A 2nd 11.9
j bernard 100 B 2nd 11.9, SP A 6th 9.23, JT B 2nd 36.09
n gillingham 200 A 2nd 24.4, 110H A 2nd 21.7, LJ A 3rd 5.31, 100 NS 12.2
i ling 200 B 2nd 24.7, 3000 B 3rd 10-43.3, SP B 4th 7.78, DT B 3rd 15.85, HT A 5th 14.26
l bowker 400 A 3rd 54.4
c chudlow 400 B 2nd 58.6
m fuller 800 A 3rd 2-07.0, 110H B 1st 22.8, HJ A 1st 1.70, LJ B 2nd 5.13, TJ A 1st 11.37
l rutter 800 B 1st 2-26.8, TJ B 1st 10.82, HT B 4th 4.57
s hicks 3000 A 3rd 10-14.2, DT A 5th 20.31
c mcmanus JT A 2nd 48.33
t graham 100 NS 11.6 
Relay 4x100 2nd 49.9

Venue:St Ives	Div: 					14th July 2002 	
Match result:
 
UNDER 13 GIRLS - 4th
Charlotte Cordy 100 A 1st 14.1, 200 A 2nd 30.0, LJ B 2nd 3.41
Lois Rutter LJ A 1st 3.76, 100 B 1st 14.8, 200 B 2nd 32.3

UNDER 15 GIRLS - 5th
Lana Rogers LJ B 1st 4.08, 100 B 3rd 13.8, 75H A 1st 12.9
K Barker 100 A 3rd 13.7, 200 A 3rd 28.2, LJ A 2nd 4.13

Junr/Snr Women - 3rd
Sarah Plumb 400 A 2nd 62.2, 200 A 2nd 27.7, SP A 4th 7.33, JT B 2nd 13.55
Ervenette Lassus HJ A 1st 1.35, JT A 3rd 21.67, SP B 1st 6.65, DT A 5th 16.28

UNDER 13 BOYS - 4th
b blaxill 200 B 1st 29.4, 100 B 1st 14.4
l jones 100 A 1st 13.5, 200 A 1st 27.8
s osborne 1500 A 1st 5-01.3, LJ B 2nd 3.63
t dawes LJ A 1st 4.11
j shepherd SP A 5th 5.53
Relay 4x100 2nd 58.9

UNDER 15 BOYS - 2nd
d macrosson 100 A 2nd 12.5, 200 A 2nd 25.3, LJ A 1st 5.00
n sheridan LJ 4.08, 100 B 4th 14.2, LJ B 4th 4.13
m byam 200 B 1st 25.4, HJ A 2nd 1.55
s dawes 400 A 2nd 58.0
s welton 400 B 1st 58.6, HJ B 3rd 1.40
l smith 800 A 3rd 2-26.3, JT A 2nd 33.05
m harrison 800 B 1st 2-27.2
c pattle TJ A 4th 9.00, SP B 3rd 5.29
g pattle TJ B 2nd 8.94
t stewart SP A 3rd 6.97
g perkins DT A 2nd 23.53
relay 4x100 49.9 

UNDER 17 MEN - 1st
m bennett 100 A 2nd 11.9, 100H A 2nd 23.3, SP A 1sr 10.49
r jarvis 100 B 3rd 12.5, 200 B 2nd 26.5, 100H B 1st 19.3
s foster 200 A 1st 23.5, 400 A 1st 52.1, LJ A 3rd 5.28
l smith SP B 1st 10.14, DT B 1st 26.27, HT B 1st 20.27
s stannard DT A 1st 29.90, JT A 3rd 22.51, HT A 1st 32.98
relay 4x100 48.7

Senior men - 1st
n gillingham 100 A 1st 12.3, 110H A 2nd 21.6, HJ B 1st 1.50, TJ A 3rd 10.24,
	     SP A 3rd 3.87, DT B 3rd 9.67, JT B 3rd 17.60
m fuller 100 B 1st 13.2, 800 A 1st 2-07.6, 3000 A 2nd 11-35.9, 110H B 1st 23.3, 
	 HJ A 1st 1.65, DT A 3rd 15.06, JT A 3rd 28.49, HT A 3rd 9.88
l rutter 400 A 1st 54.8, 3000 B 2nd 11-42.1, LJ A 3rd 4.49, TJ B 1st 10.73, 
	 SP B 3rd 3.63, HT B 3rd 4.90
c chudlow 400 B 1st 60.7, 800 B 2nd 2-16.7, LJ B 3rd 4.05
relay 4x100 49.3


Venue:Colchester	Div: 					16th June 2002 	
Match result: 
		Ipswich 	58.5
		Colchester & T.	55
		Colchester H.	48.5
		Leighton B.	32
		Diss		31
		Vauxhall	21
		Thurrock	19

UNDER 13 GIRLS - 2nd
Jenny Higgins 100 A 1st 13.7, 200 A 1st 29.4 HJB 1st 1.20
Charlotte Cordy 100 B 1st 14.3, 200 B 1st 30.9
Chesney Webb 70HA 2nd 14.8, Shot B 3d 3.71
Vicky Fisher 100 NS 15.0
Alisha Keveren LJB 2nd 3.39 100 NS ?
Samantha Moore 70 H B 1st 15.5, HJB 2nd 1.00, Shot A 1st 7.00
Mais Kislack 100 NS 15.0, LJ NS 3.76
Lois Rutter LJ A 2nd 3.80, 100 NS 14.6

Relay Rutter/Webb/Cordy/Higgins 1st 58.6

UNDER 15 GIRLS - 1st
Amee McManus Jav NS
Becky Welbourn 1500 A 2nd 5.28.0
Lana Rogers LJ A 3rd 4.07, 100 NS 14.1
Rebecca Mayo-Jennings 100 B 1st 13.6, 200 B 1st 28.8
Chantelle Edwards 100 NS 14.2, LJ B 3rd 3.61, HJ B 3d 1.20
Georgia Swan 800 B 2nd 2-50.5
Lucy Swan 800 A 4th 2-46.7 Jav A 1st 17.40 
Teagan Vincent Discus NS 9.69
Hayley Tod 75H B 1st 13.6, Discus A 1st 20.12, HJ A 3rd 1.20
Emily Beckett 100 A 1st 13.7, 200 A 2nd 28.1
Kerry Fuller 75H A 1st 13.0, shot B 1st 7.57, Discus B 2nd 15.57
Stephanie Parnell Shot A 1st 8.23, Jav A

Relay Fuller/Tod/Rogers/Beckett 2nd 55.1

UNDER 17 GIRLS - 2nd
Louise Morgan 100 A 1st 12.5, 200 A 1st 27.4, LJA 2nd 4.86
Sarah Morris 200 B 1st 29.3, 80 H B 1st 13.9, Jav B 2nd 6.31
Kirsty thorndyke 300 B 1st 46.4
Katie Brinkley 300 A 1st 45.9, HJA 3rd 1.50, TJ A 3rd 8.36
Lizbeth Hicks Shot B 2nd 6.24, Discus A 2nd 19.66, Jav A  2nd 17.55
Candy Bell 80 H A 1st 130, 100 B 1st 13.7, Shot A 2nd 7.14

Relay Brinkley/Morris/Bell/Morgan 1st 53.4

Junr/Snr Women - 2nd
Leanne Thorndyke 400 B 2nd 66.5
Louise Rickard 1500 A 5th 6.05.3, HJ B 2nd 1.30, LJ A 2nd,4.35, TJ A 2nd 8.88
Louise Gregory 800 A 1st 2.21.4, 200 A 2nd 27.1
Ervenette Lassus HJ A 3rd 1.30, LJ B 3rd 3.77
Sarah Plumb 400 A 2nd 62.6, 200 B 1st 28.2
Claire McAllister Shot B 1st 10.51, Discus B 1st 26.95, Jav B 2nd 20.33
Amy Wilson Shot A 2nd 12.29, Discus A 3rd 28.66, Jav A 3rd 22.12

Relay Gregory/Plumb/Rickard/Wilson 2nd 54.8


UNDER 13 BOYS - 2nd
n hanley 100 14.3, LJ 4.00, HJ 1.40
s dallesandro 100 14.7
a jackson 200 30.5
b blaxill 200 31.0, 100 NS 14.7
d moss 800 2-41.7, LJ 3.64, SP 5.03
t mccarthy 75h 15.6, HJ 1.30
relay 4x100 58.6

UNDER 15 BOYS - 1st
r kersey 100 13.7, 80H 13.4
g pattle 100 14.0, LJ 4.25
l hunt 200 28.4, TJ 10.19, 100 NS 13.1 
a davis-pentilow 200 30.4
s dawes 400 58.2
m harrison 400 67.3, 800 2-31.8
l smith 2-28.5
n sheridan LJ 4.08, 100 NS 14.5 
j hicks HJ 1.40, DT 20.42, JT 28.48
j keveren HJ 1.35, TJ 8.66
c patton SP 5.64
m dickenson JT 37.99, HT 22.86, TJ NS 10.16
relay 4x100 53.6

UNDER 17 MEN - 1st
b higgins 100 11.9, 200 23.8
b hanley 100 12.8, LJ 5.20, TJ 10.15
s foster 200 24.1, 400 54.1
k churchyard 800 2-26.6, DT 22.85, JT 33.39
l farris 2-34.0
m bennett 100H 21.5, TJ 9.98
p ormston 100H 21.6, HJ 1.30, 100 NS 14.2 
s berry LJ 3.77, 100 NS 13.4
c bullard HJ 1.50, JT 34.70, HT 20.40
s stannard DT 28.72, HT 31.46
relay 4x100 47.2

MEN - 1st
n chin 100 12.4, 200 NS 25.7
n gillingham 100 11.9, 200 24.4, 400 54.8, LJ 5.21, TJ 10.53 
l bowker 200 24.9, 100 NS 12.2
d scurrell 400 54.2, 100 NS 12.4
l butler 800 2-06.1
m fuller 800 2-09.8, 3000 10-34.8, LJ 5.05, SP 5.94, JT 23.77
s hicks 3000 10-13.5, SP 6.86, DT 20.55
l rutter TJ 10.05
c mcmanus JT 46.51 
relay 4x100 48.6


Venue:Norwich		Div: 					May 2002 	
Match result:
		Norwich 	57
		West Suffolk 	56
		Ipswich 	49
		Gt Yarmouth 	32
		Waveney		26
		Diss		24
		Breckland	20

UNDER 13 GIRLS - 3rd
Jenny Higgins 200 30.7, 100 NS 14.4 
Charlotte Cordy 200 33.0, 100 NS 15.0 
Chesney Webb 800 3-10.4, H 14.6, SP 3.50 
Alisha Keveren LJ 3.32, 100 NS 17.7 
Samantha Moore HJ 1.00 
Lois Rutter 100 15.9, LJ 3.84 
j harrall 100 15.1, H 13.6, SP 4.07
a c-carden 800 3-13.3
Relay 62.1

UNDER 15 GIRLS - 3rd
Lana Rogers LJ 4.22, H 13.5, SP 5.64 
Rebecca Mayo-Jennings 100 14.3, LJ NS 3.93, 200 NS 30.2
Chantelle Edwards LJ 3.98, HJ 1.20, 100 NS 15.2
Georgia Swan 800 2-53.5, HJ 1.00, JT 10.35 
Lucy Swan 800 2-55.8, JT 11.35 
Emily beckett 100 14.1, 200 30.1, DT 14.8 
Kerry Fuller H 13.4, SP 7.46, DT 17.59 
k barker 200 31.5 
c frost 100 NS 14.1
k bawner 100 NS 14.6
Relay 56.1 

UNDER 17 GIRLS - 2nd
Louise Morgan 100 A 1st 12.5, 200 A 1st 27.4, LJA 2nd 4.86
Sarah Morris 200 31.3, H 15.3, SP, JT 9.70 
Kirsty thorndyke TJ 9.06, JT 10.77, 300 NS 46.7
Katie Brinkley 300 46.3, LJ 3.21, HJ 1.45
Lizbeth Hicks Shot B 2nd 6.24, Discus A 2nd 19.66, Jav A  2nd 17.55
Candy Bell 80 H A 1st 130, 100 B 1st 13.7, Shot A 2nd 7.14
t double 100 13.4, 200 29.5
c shuman 100 14.1
b jackson 300 46.9, SP 4.72
h arbon 800 2-39.4, DT 19.40
e tregidon 1500 5-37.6
h mcgrath LJ 4.10, 100 NS 15.5, 200 NS 33.0
s powell DT 17.72
s peartree 100 NS 14.0, 200 NS 29.1
c frost 200 NS 29.1

Relay 54.5

Junr/Snr Women - 5th
Amy Wilson Shot 11.53, DT 26.98, JT 25.11


UNDER 13 BOYS - 5th
n hanley 100 14.9, LJ 4.12, HJ 1.30
s dallesandro 100 15.1, 200 35.3
a jackson 200 31.6, 800 2-32.8
t mccarthy H 15.4, HJ 1.20
relay 4x100 61.1

UNDER 15 BOYS - 3rd
d macrosson 100 13.1, 200 26.8, LJ 4.69 
j dore 100 14.2, 200 30.0
r kersey H 16.1, 100 NS 14.5
l hunt 400 59.9, TJ 9.83 
m garvin 400 79.6, 800 NS 2-56.5
k cockrill-carden 800 2-55.5
m stark 800 2-55.8
r harringtom 1500 5-22.4, SP 6.50
g pattle LJ 4.27, 100 NS 14.5
c pattle SP 4.81, 100NS 14.3
m dickenson HJ 1.30, DT 22.99, JT 31.45 
j keveren TJ 9.43
j hicks DT 19.00, JT 27.37, HT 15.11
a davis-pentilow 400 NS 70.7
n sheridan 100 NS 15.4, LJ NS 4.22
relay 4x100 53.6

UNDER 17 MEN - 1st
b higgins 200 23.5, 400 53.1
s foster 100 12.2, 200 24.4
r jarvis 100 13.6
p brown 400 66.5, 800 2-41.3
k churchyard 800 2-26.6, DT 22.85, JT 33.39
l farris 800 2-37.6
j thomson 1500 4-35.7, HJ 1.30
m bennett LJ 5.03, TJ 10.39. SP 10.78
l harris TJ 8.95
l smith SP 9.69, HT 25.62
s stannard DT 28.35, HT 28.03
b hanley 100 NS 13.1
s berry 100 NS 13.7
m hart 100 NS 13.9
relay 4x100 48.6

MEN - 1st
i ling 100 12.9, 200 26.9, 400 57.7, 3000 10.54.4
d scurrell 400 55.9
m fuller 800 2-11.3, HJ 1.50, TJ 10.30, JT 32.00, DT 14.70
s hicks 200 33.6, 3000 10-27.8, SP 6.82, DT 21.28, JT 29.18
l rutter 800 2-08.3, LJ 3.81, TJ 9.39
j bernard LJ 6.80, SP 9.10
n haymen 100 NS 12.5, H NS 17.4
relay 4x100 52.0


back to top